Annons
Facebook

Uppfödare sorterade efter stamnamn

A (6)

SE*Altona Kitten’s

NamnLise-Lotte Svensson
AdressGärdesvägen 4, 57075 Fågelfors
Län/LandKalmar län / Sverige
Tel/Mob0491-515 70 / 070-684 86 72
E-postlise-lotte.svensson@hogsby.net
Hemsidahttp://www.altonakittens.n.nu

SE*Amazing Pearls

NamnPia Thuritz
AdressKotkagatan 7, 5 tr, 16475 Kista
Län/LandStockholms län / Sverige
Tel/Mob08-632 05 99 / 070-751 23 85
E-postpia.thuritz@gmail.com
Hemsidahttp://www.amazingpearls.net

SE*Amloves

NamnKatarina Erman-EkströmJoakim Ekström-Erman
Adress, Göteborg,
Län/LandVästra Götalands län / Sverige--- / Sverige
Tel/Mob0736147711 / -- / -
E-postamloves@hotmail.seamloves@hotmail.se
Hemsidahttp://www.amloves.se 
FärgspecialitéLilamaskad, Chokladsköldpaddsmaskad och Blåtabbymaskad

S*Apple Road’s

NamnBirgitta Kangedal Holm
AdressApelvägen 123 B, 70358 Örebro
Län/LandÖrebro län / Sverige
Tel/Mob019-611 02 53 / 070-3755347
E-postb.kangedal@gmail.com
Hemsidahttp://www.appleroads.se
FärgspecialitéBrunmaskad, Blåmaskad, Chokladmaskad, Lilamaskad och Bruntabbymaskad

S*Aquilejans

NamnMalena Eklund
AdressGranvägen 6, 43937 Onsala
Län/LandHallands län / Sverige
Tel/Mob- / 0723-98 90 24
E-postmalena.eklund@hotmail.com
Hemsidahttp://www.aquilejans.blogspot.se

S*Art Nouveau’s

NamnGun Nylund
AdressStigbergsplan 7, 752 42 Uppsala
Län/LandUppsala län / Sverige
Tel/Mob018-500 851 / -
E-postgun.nylund@telia.com
Hemsidahttp://www.art-nouveaus-birma.se
FärgspecialitéBrunmaskad, Blåmaskad och Lilamaskad

B (4)

C (4)

D (2)

E (1)

F (2)

G (1)

H (1)

I (2)

J (1)

K (2)

L (8)

M (7)

N (3)

P (4)

R (2)

S (14)

T (8)

U (1)

V (2)

W (2)

X (2)

Z (1)